Site Loader

“Ile kosztuje wycinanie laserowe i grawerowanie?”. Jest to pytanie, które zadaje wielu klientów, ale przypomina to pytanie “Jak długi jest kawałek sznurka?”

Wycinanie laserowe i grawerowanie

Każda praca jest inna. Prowizje są produkowane z różnych materiałów o różnej grubości w różnych ilościach, więc istnieje wiele zmiennych. Oto najważniejsze z nich, które należy wziąć pod uwagę, aby upewnić się, że odpowiedni produkt jest tworzony dla klientów w odpowiedniej cenie i odpowiedniej jakości.

Opłata za przygotowanie grafiki

Moja standardowa opłata za przygotowanie grafiki wynosi 30 funtów, ale może być wyższa, jeśli dzieło jest złożone i ma znaczną objętość. Jest to jednorazowe, chyba że grafika się zmieni i obejmuje 2 do 3 iteracji, na wypadek, gdyby nie było dobrze za pierwszym razem.

Czas produkcji

Czas produkcji cięcia i grawerowania laserem kosztuje 1 £ za minutę. Praca trwająca 30 minut będzie kosztować 30 £ + materiały + przygotowanie grafiki. Jeśli zajmie to godzinę, czas produkcji wyniesie 60 funtów.

W przypadku większych zleceń może obowiązywać zniżka w zależności od intensywności i złożoności pracy.

Wymagane ilości

Małe serie produkcyjne są bardziej czasochłonne, a zatem mniej ekonomiczne niż dłuższe serie, zwłaszcza jeśli do uzyskania właściwych wyników potrzebne jest wiele precyzyjnych ustawień. Klienci słusznie spodziewają się, że seria 10 małych sztuk będzie kosztować znacznie więcej niż seria 100+. Zawsze warto wykonać prototypy przed zamówieniem większej ilości, aby upewnić się, że jesteś zadowolony z produktu.

Cena materiałów


Różne materiały kosztują różne kwoty. Mdf jest nieco tańszy niż warstwa laserowa o tej samej grubości. Są to jedne z najbardziej wartościowych materiałów, z którymi pracuję i są znacznie tańsze niż pleksiglas o tej samej grubości.

Wykonane na zamówienie kawałki drewna na znaki zależą od wymaganego drewna i wymaganego rozmiaru. Tkanina, tektura, formica, mylar i inne materiały mogą być dostarczane w arkuszach o różnych rozmiarach od różnych dostawców, w zależności od wymaganego koloru i ilości. Niektórzy dostawcy sprzedają tylko duże rozmiary arkuszy, podczas gdy niektórzy będą sprzedawać ograniczony zakres kolorów w zależności od wymagań ich głównych klientów.

 

 

Post Author: Zosia